Associated Press подало позов до суду, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова
Джерело: АР
Агентство Associated Press (АР) подало до суду на трьох чиновників адміністрації президента США Дональда Трампа, звинувативши Білий дім у порушенні свободи слова. Журналістів АР перестали пускати до пулу Білого дому, бо агентство продовжує називати затоку Мексиканською, а не Американською.
Позов подали через 10 днів після того, як Білий дім почав обмежувати доступ інформаційному агентству.
“Преса і всі люди в Сполучених Штатах мають право вибирати свої власні слова і не зазнавати репресій з боку уряду”, – йдеться в позові AP.
Заборонивши AP відвідувати пресзаходи в Білому домі та Мар-а-Лаго або літати на літаку Air Force One у звичному для агентства місці, команда Трампа прямо послалася на рішення AP не дотримуватися повною мірою указу президента США про перейменування.
“Ми будемо тримати їх подалі, поки вони не погодяться, що це Американська затока”, – заявив Трамп.
Цього тижня близько 40 новинних організацій підписали лист, в якому закликали Білий дім змінити свою політику щодо AP. Серед них такі ЗМІ, як Fox News Channel і Newsmax, де багато коментаторів в ефірі є прихильниками Трампа.
Хоча журналістам AP досі дозволено перебувати на території Білого дому, їх не допускають до “пулу” журналістів, які висвітлюють події в менших приміщеннях і звітують перед своїми читачами та іншими репортерами. AP є частиною пулу Білого дому вже понад століття.
Агентство стверджує, що зробило “кілька даремних спроб” переконати адміністрацію в тому, що її поведінка є незаконною.
У п’ятницю в радіоінтерв’ю з Fox News Трамп назвав Associated Press “радикальними лівими божевільними”. Він сказав, що “Associated Press – це третьосортна організація з першокласним ім’ям”, “майже всі” прийняли зміну назви на “Американська затока”, але “AP хоче бути милим”.
Реакція інших новинних організацій була неоднозначною: The New York Times і Washington Post продовжують використовувати назву Мексиканська затока, тоді як Fox News перейшов на вибір Трампа. Google Maps використовує Gulf of America для користувачів у Сполучених Штатах.
-
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що її уряд розглядає можливість подання цивільного позову проти компанії Google, якщо вона й надалі використовуватиме назву “Американська затока” для морської ділянки між північним сходом Мексики та південним сходом США.
-
Apple почала змінювати назву Мексиканської затоки на Американську в додатку Maps за наказом адміністрації президента США Дональда Трампа.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.