Демократи втрутилися, щоб зробити «важливий крок» до затвердження пакету допомоги Україні

Джерело: The New York Times

У виданні The New York Times зазначають, що демократи зробили “важливий крок” і  надали “вирішальні голоси”, щоб підтримати винесення пакету допомоги Україні на розгляд.

Пропозиція розглядати окремо пакет допомоги Україні та Ізраїлю сприяла подальшій підтримці фінансування України.

Відтак, рішення прийнято з більшою підтримкою демократів, проте воно також отримало більшість голосів Республіканської партії. За словами NYT, це дає зрозуміти, що попри опір з боку правих, існує широка двопартійна підтримка пакета допомоги Україні.

“Демократи знову стануть старшими у палаті, і я дуже радий, що республіканці нарешті усвідомили всю серйозність ситуації та терміновість, з якою ми повинні діяти”, – сказав провідний демократ у парламенті Джим Макговерн.

Він додав, що демократи надали голоси, необхідні для просування закону, тому що “тут на карту поставлено набагато більше, ніж дрібні партійні стосунки”.

Конгресмен Майкл Берджесс, республіканець від Техасу та голова комісії з питань правил, сказав, що хоче, щоб адміністрація Байдена надала більше інформації про те, як використовувалося попереднє фінансування допомоги, та якими є її довгострокові цілі щодо припинення війни Росії в Україні.

Він сказав, що республіканці продовжуватимуть наполягати на звітності, але визнав, що “сьогодні ми перебуваємо на переломній точці. Відсутність допомоги зараз може коштувати нам набагато дорожче згодом, і я не хочу, щоб це стало реальністю”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях колаборанти почали активно залучати військових та так званих “добровольців” російської армії для виховання “патріотів Росії” з українських дітей.

2 травня, перебуваючи з візитом у Києві, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв три мільярди фунтів стерлінгів ($3,74 мільярда) щорічної військової допомоги Україні “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.

Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.

2 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що лише за квітень російські війська застосували понад 300 ракет різних типів, майже 300 “шахедів” і більше ніж 3200 керованих авіабомб проти України.

У Швейцарії скасували запланований на 1 червня концерт російської оперної співачки Анни Нетребко. Підґрунтям стало географічне розташування виступу поблизу місця проведення майбутнього Саміту миру. Концерт скасували через “загрозу громадському порядку”.