Демократи втрутилися, щоб зробити «важливий крок» до затвердження пакету допомоги Україні
Джерело: The New York Times
У виданні The New York Times зазначають, що демократи зробили “важливий крок” і надали “вирішальні голоси”, щоб підтримати винесення пакету допомоги Україні на розгляд.
Пропозиція розглядати окремо пакет допомоги Україні та Ізраїлю сприяла подальшій підтримці фінансування України.
“Демократи знову стануть старшими у палаті, і я дуже радий, що республіканці нарешті усвідомили всю серйозність ситуації та терміновість, з якою ми повинні діяти”, – сказав провідний демократ у парламенті Джим Макговерн.
Він додав, що демократи надали голоси, необхідні для просування закону, тому що “тут на карту поставлено набагато більше, ніж дрібні партійні стосунки”.
Конгресмен Майкл Берджесс, республіканець від Техасу та голова комісії з питань правил, сказав, що хоче, щоб адміністрація Байдена надала більше інформації про те, як використовувалося попереднє фінансування допомоги, та якими є її довгострокові цілі щодо припинення війни Росії в Україні.
Він сказав, що республіканці продовжуватимуть наполягати на звітності, але визнав, що “сьогодні ми перебуваємо на переломній точці. Відсутність допомоги зараз може коштувати нам набагато дорожче згодом, і я не хочу, щоб це стало реальністю”.
- Демократи у Палаті представників Конгресу США готові підтримати пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів від спікера Майка Джонсона. Очікується, що документ розглянуть у суботу, 20 квітня.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.