Демократи засуджують рішення Байдена відправити в Україну касетні боєприпаси

Джерело: NYT

Рішення президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси в Україну розлютило широку групу демократів, які звинувачують його адміністрацію у прийнятті лицемірного рішення, яке поставило під загрозу моральний статус Сполучених Штатів.

Цей крок став відповіддю на багатомісячні вимоги республіканців у Конгресі щодо постачання Києву зброї, але політичні союзники пана Байдена його засудили.

«Перемога України є важливою перемогою для демократій у всьому світі, але ця перемога не може відбутися за рахунок наших американських цінностей і, отже, самої демократії», — Кріссі Хулахан, демократка від Пенсільванії та ветеран ВПС, яка є співголовою двопартійна група Конгресу з боєприпасів, що не розірвалися, і розмінування, йдеться в заяві в п’ятницю. «Я оскаржую думку про те, що ми повинні застосувати ту саму тактику, яку використовує Росія, розмиваючи межі моралі».

Вона та інші демократи стверджували, що касетні боєприпаси, які адміністрація планує відправити в Україну, завдають невибіркової шкоди цивільному населенню ще довго після того, як вони були використані в бойових діях.

Зброя «розсіює сотні бомб, які можуть летіти далеко за межі військових цілей і поранити, калічити та вбивати мирних жителів — часто довго після завершення конфлікту», — сказав Джим Макговерн, демократ від Массачусетсу. У своїй заяві він зазначив, що кілька членів НАТО, але не Сполучені Штати, є учасниками міжнародного договору, який забороняє їх використання.

Проте кілька республіканців, які говорили про рішення пана Байдена в п’ятницю, похвалили його за те, що він зробив необхідний крок.

«Щоб українські сили перемогли вторгнення Путіна, Україні потрібен принаймні рівний доступ до зброї, яку Росія вже використовує проти них, як-от касетних боєприпасів», — сказав у заяві сенатор Том Коттон, республіканець від Арканзасу. «Надання цієї нової можливості є правильним рішенням — навіть якщо це зайняло надто багато часу — і я його давно підтримую».

Протягом кількох місяців головні республіканці в комітетах із закордонних справ і збройних сил Сенату та Палати представників — представники Майкл МакКол з Техасу та Майк Роджерс з Алабами, а також сенатори Джеймс Ріш з Айдахо та Роджер Вікер з Міссісіпі — закликали адміністрацію Байдена надати Україні з покращеними звичайними боєприпасами подвійного призначення, які були схвалені в п’ятницю.

Джерело: NYT

У спільному листі до пана Байдена в березні вони написали, що ця зброя «дозволить Україні компенсувати кількісну перевагу Росії як в особовому складі, так і в артилерійських снарядах, а також дозволить Збройним Силам України зосередити використання унітарних боєголовок проти вищих сил – цінують російські цілі».

Вони додали, що боєприпаси «можуть допомогти заповнити ключову прогалину для української армії та, разом з іншими наданими можливостями, продовжувати витісняти сили Путіна з України».

Але більшість демократів стверджували, що навіть якби це було правдою, касетні боєприпаси скомпрометували б більшу мету побудови міцної української держави.

«Касетні боєприпаси перешкоджають успішному економічному відновленню та відновленню, які необхідні для забезпечення процвітаючої України та збереження досягнень у боротьбі з корупцією», — заявила Сара Джейкобс, демократ від Каліфорнії. Цього тижня вона разом із Конгресменом Ільханом Омаром, демократом від Міннесоти, запровадила закон, що забороняє експорт касетних боєприпасів як військову допомогу. Дует планує запропонувати цей захід як поправку до щорічного законопроєкту про оборону, коли палата розгляне його наступного тижня.

Компанія Google виправила проблему з відображенням українських військових об’єктів на своїх картах. Тепер вони більше не відображаються для користувачів. Про це повідомив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.

У соцмережах поширюються відео, як російські солдати їдять консерви з Північної Кореї.

З початку дії воєнного стану в Україні більше ніж 40 громадян загинули під час нелегального перетину кордону через важкодоступні гірські ділянки або річки, зокрема річку Тиса на Закарпатті.

Жінка, що під час повітряної тривоги у Києві вихваляла російські атаки, отримала підозру за виправдовування збройної агресії РФ проти України.

6 листопада в соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито розшук Сергія Стерненка, громадського діяча та волонтера, Приморським ТЦК та СП Одеси. 7 листопада вранці Стерненко заявив, що він дізнався про розшук не від правоохоронних органів, а з проросійських медіа “Страна.ua” та “Russia Today”.