«День подяки Богові»: нардепи хочуть запровадити нове свято

Джерело: “Детектору медіа

8 січня під час засідання Комітет гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проєкт Постанови №10371 “Про встановлення в Україні святкового дня — День подяки Богові”. Зауважимо, ініціював законопроєкт член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Віктор М’ялик.

Утрималися під час голосування Володимир В’ятрович та Олександр Кабанов.

Святкувати День подяки Богові пропонується в останню неділю вересня. У пояснювальній записці до законопроєкту мовиться, що вибір цього дня у році для святкування Дня подяки Богові пояснюється традиційним для українського народу звичаєм збиратися разом після збору врожаю та дякувати Богові за родючість землі, зібраний з полів хліб та добробут кожної родини.

День Подяки Богові пропонується святкувати на міжконфесійному рівні з тією метою, щоб увесь український народ міг звернутись до Бога з подякою за Його милість, яка була явлена до українського народу в різні історичні часи та проявляється у теперішній час, коли Україна опинилася в умовах повномасштабної збройної агресії з боку російської федерації, — зазначили автори проєкту закону.

Так, проєкт постанови рекомендує Кабінету Міністрів розробити із залученням представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та затвердити протягом трьох місяців з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня подяки Богові.

На думку голови комітету Микити Потураєва, проєкт має об’єднавчу мету стосовно всіх вірян, незалежно від релігійних конфесій.

Своєю чергою, член комітету Володимир В’ятрович зауважив, що, як християнин, відзначає християнські свята, поважає право кожної людини відзначати ті релігійні свята, які для неї важливі. Та, пояснив, що на державному рівні мають відзначатися ті релігійні свята, які є частиною української традиції і глибоко вкорінені в культурі нашого народу.

День подяки не є українською традицією. Така традиція є в Америці, але це не значить, що її треба штучно копіювати в Україні і запроваджувати нормативно постановою парламенту. Адже наша Конституція закріплює право кожної людини сповідувати будь-яку релігію чи не сповідувати жодної. Люди будь-якої релігії, будь-якої конфесії мають право на відзначення свят відповідно до своїх вірувань. Це не функція парламенту — вигадувати нові релігійні чи псевдорелігійні загальнодержавні свята, — пояснив В’ятрович.

Зауважимо, 25 грудня глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, а також член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Віктор М’ялик зареєстрували законопроект 10371 про новий святковий день — День подяки Богові.

Раніше рух “Чесно” нагадав, що у 2021 році М’ялику повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків на суму понад 97 млн грн. За даними слідства, М’ялик розпочав будувати нерухомість у 2012 році, ще до того, як офіційно почав підприємницьку діяльність.

Після зведення житлових будинків він зареєстрував на себе більше ніж 1200 квартир, які продавав через довірену особу як особисте майно, тобто сплачуючи податок у розмірі 5% замість 18%.

Згідно з декларацією М’ялика за 2019 рік, він володів понад 150 квартирами різної площі, десятками нежитлових приміщень, паркомісць та гаражів.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 155 округу (Рівненська область) як безпартійний самовисуванець. Згодом приєднався до депутатської групи “За майбутнє”. Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.