Депутатам Київради повідомлено про підозру в ухиленні від військової служби

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Депутатам Київської міської ради повідомлено про підозру в ухиленні від обов’язків військової служби. Четверо військовослужбовців з однієї військової частини ТРО, троє з яких є столичними депутатами та один помічник депутата Київради, протягом року не з’являлись на службу.

Замість військової служби, вони подавали відрядження до Київської військової державної адміністрації. Один з депутатів навіть отримував заробітну плату з тієї частини, в якій, як стверджували, проходив службу. При цьому, фактично вони отримували грошове забезпечення з тієї частини, де фактично не проходили службу.

Наразі вирішується питання про застосування запобіжного заходу щодо цих осіб.

  • До Верховної Ради надійшла заява від Андрія Холодова, який у партії “Слуга народу”, про складання повноважень народного депутата України.
  • Служба безпеки та ДБР зібрали доказову базу на народного депутата України, котрий, попри заборону для посадовців на виїзд за кордон під час повномасштабної війни, поїхав відпочивати на острови в Індійському океані. Нині нардепу повідомлено про підозру.
  • 27 липня народні депутати проголосували за позбавлення депутатських повноважень Юрія Арістова – парламентарія від фракції “Слуга народу” та заступника голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який потрапив у скандал через незаконний виїзд на Мальдіви на відпочинок.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.