Депутати вимагатимуть звільнити керівництво військкомату через смерть чоловіка після ТЦК

Джерело: “Радіо Свобода

Депутатка та членкиня тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради Юлія Яцик заявила, що члени ТСК будуть вимагати від командування ЗСУ замінити керівництво Звягельського військкомату на Житомирщині. Цьому передувала смерть військовозобов’язаного чоловіка, який напередодні побував у ТЦК.

На засіданні виступив представник ТЦК та СП, який розповів, що 32-річного Сергія Ковальчука викликали через необхідність пройти медичне обстеження 27 травня. Він на вимогу не з’явився. Наступного дня оперативні групи ТЦК проводили поадресне оповіщення, а його адреса була у відповідному районі.

“Вони його там і побачили. Він сам сказав: “Я не прийшов тому, хлопці, бо пробухав. Але сьогодні я готовий їхати” […] Коли заступник, побачивши його, запропонував вручити повістку наступного дня, він сказав: “Хлопці, я туди не дійду. Чого мені йти додому? Можна, я у вас переночую, ви мене погодуєте”. Він жив сам, батько й сестра про нього не піклувалися. Постійного місця роботи, як ми з’ясували потім, у нього не було. І працював він за 100 грамів”, – розповів представник ТЦК.

Проте, як стверджує глава слідчої комісії Анна Скороход, під час наркологічної експертизи у крові загиблого не виявили алкоголю. Водночас він мав перелом черепа, забої та гематоми.

У ТЦК стверджували, що у військовозобов’язаного 29 травня трапився перший епілептичний напад. Це, за їхніми словами, призвело до падіння чоловіка на кахельну підлогу спиною, тому він вдарився головою.

Чоловіку після падіння надали домедичну допомогу та викликали “швидку”. Після цього у нього стався другий епілептичний напад. Чоловіка шпиталізували, але за чотири дні він помер. Про його смерть повідомили з лікарні 2 червня.

Ані лікарі, ані родичі померлого не підтвердили наявність епілепсії у Ковальчука.

“Родичі загиблого також стверджують, що такого діагнозу в нього ніколи не було. Зокрема, підтвердження висновку лікаря про причину смерті не має навіть якихось інших ознак, які б могли свідчити про наявність у нього епілепсії, також не було. Тому ми це відкидаємо”, – сказала Яцик.

Представник ТЦК заявив, що дані про можливе побиття Ковальчука не доведено.

“Я думаю, якщо знайдуться ті люди (винні – ред.), вони будуть покарані”, – сказав він.

За цим фактом триває розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Також, як додала Яцик, командування Сухопутних військ ЗСУ призначило свою службову перевірку.

Парламентська тимчасова слідча комісія (ТСК) не має права втручатися у перебіг розслідування, але обіцяє тримати цю справу під контролем. Також ТСК вимагатиме від командування ЗСУ змінити керівництво Звягельського ТЦК та СП.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.