Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування

Джерело: Міністерство економіки України
В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.
В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тисяч квадратних кілометрів землі. Наша держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель, є створення ринку гуманітарного розмінування.
Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України, а й з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування.
Як зазначила очільниця Мінекономіки, пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу на Житомирщині. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.
Наступного року держава планує посилено розвивати цей напрямок роботи.
“В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни”, – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, зараз Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В найближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.
- Глава українського уряду Денис Шмигаль спрогнозував, скільки часу знадобиться для розмінування усієї території України.
- Японський Уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.
- 24 серпня прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере під час візиту до Києва заявив, що Норвегія надішле в Україну зенітно-ракетні комплекси та обладнання для розмінування й допоможе забезпечити постачання газу та електроенергії.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.
13 квітня держсекретар США Марко Рубіо наголосив, що Сполучені Штати висловлюють глибокі співчуття жертвам сьогоднішньої жахливої російської ракетної атаки на Суми.
13 квітня прем’єр-міністр Нідерландів Дік Шуф наголосив, що чергова російська балістична атака на Суми вкотре засвідчила необхідність продовжувати збільшувати тиск на РФ та підтримувати Україну, зокрема наданням засобів протиповітряної оборони.