Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.

В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тисяч квадратних кілометрів землі. Наша держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель, є створення ринку гуманітарного розмінування.

Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України, а й з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування.

Як зазначила очільниця Мінекономіки, пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу на Житомирщині. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.

Наступного року держава планує посилено розвивати цей напрямок роботи.

“В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни”, – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, зараз Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В  найближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.