Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.

В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тисяч квадратних кілометрів землі. Наша держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель, є створення ринку гуманітарного розмінування.

Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України, а й з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування.

Як зазначила очільниця Мінекономіки, пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу на Житомирщині. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.

Наступного року держава планує посилено розвивати цей напрямок роботи.

“В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни”, – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, зараз Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В  найближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.

7 липня перша леді Олена Зеленська повідомила, що вже з вересня українським школярам викладатимуть курс соціально-емоційного навчання “Уроки щастя”. 

В Інституті вивчення війни застерігають від заяв глави РФ щодо миру. Аналітики переконані, що Путін не прагне миру, натомість намагається заспокоїти західних партнерів України хибними повідомленнями про готовність до переговорів.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив необхідність вимкнення світла вночі, коли більшість споживачів вже спить. Причиною є те, що частина генерація не працює в цей час доби.

У НЕК “Укренерго” поінформували про графіки відключення на 8 липня. Так, через зростання споживання електроенергії на тлі спеки, заходи обмеження діятимуть протягом всієї доби.

Глава МВС Ігор Клименко повідомив, що у Харківській області прикордонники облаштують додаткові спостережні пункти, це допоможе ефективніше боротися з російськими диверсантами.