Державний оператор тилу оголосив нові процедури на закупівлю харчів для ЗСУ

Джерело: Міноборони

Виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, Державний оператор тилу оголосив нові процедури на закупівлю харчування для Збройних сил України.

Згідно з рішенням суду, з вимог до постачальників  виключено, зокрема, норми щодо: 

  • заборони участі в торгах тих постачальників, які не виконали свої зобов’язання перед Міністерством оборони України у 2022 – 2023 роках;
  • наявності щонайменше 15 складів для гарантування безпекових вимог.

Зараз ключова задача Державного оператора тилу – забезпечити безперервність постачання продуктів харчування для військових у другому кварталі 2024 року.

Підвищення керованості, підзвітності та прозорості процесів досягатиметься за рахунок ІТ-системи для збору заявок на постачання продуктів харчування військовим частинам, розробленою командою держпідприємства.

“Перерви у постачанні через ситуацію зі скасуванням торгів не буде”, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.