Держдеп США схвалив продаж Тайваню озброєння на майже 385 млн доларів

Джерело: Reuters

Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню запчастин для літаків F-16 і радарів на суму близько 385 мільйонів доларів.

Це сталося напередодні поїздок президента Тайваню Лая Чін-те островами Тихого океану.

США зобов’язані за законом забезпечити Тайвань засобами захисту, попри відсутність офіційних дипломатичних зв’язків, що викликає незадоволення Китаю, який претендує на суверенітет Тайваню.

Окрім запчастин для F-16, Пентагон також схвалив продаж обладнання для мобільного зв’язку і технічної підтримки на суму 65 мільйонів доларів. Тайвань очікує, що ці поставки підвищать боєготовність його збройних сил.

Китай посилив військовий тиск на Тайвань, проводячи навчання, і може вжити додаткових заходів у зв’язку з поїздкою Лая. Лай відвідає Гаваї та Гуам, де розташовані американські військові бази. Китай закликав США бути обережними в своїх відносинах з Тайванем. Державний департамент США запевнив, що поїздка Лая є рутинним транзитом і не повинна бути використана як привід для провокацій.

  • Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
  • Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
  • Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
  • Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави. 

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.

Папа Римський Франциск розкритикував групу черниць зі Спілки Святої Катерини Сієнської за невдоволений вираз на їхніх обличчях і закликав бути більш привітними та уникати пліток.