Держдеп США схвалив продаж Тайваню озброєння на майже 385 млн доларів
Джерело: Reuters
Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню запчастин для літаків F-16 і радарів на суму близько 385 мільйонів доларів.
Це сталося напередодні поїздок президента Тайваню Лая Чін-те островами Тихого океану.
США зобов’язані за законом забезпечити Тайвань засобами захисту, попри відсутність офіційних дипломатичних зв’язків, що викликає незадоволення Китаю, який претендує на суверенітет Тайваню.
Окрім запчастин для F-16, Пентагон також схвалив продаж обладнання для мобільного зв’язку і технічної підтримки на суму 65 мільйонів доларів. Тайвань очікує, що ці поставки підвищать боєготовність його збройних сил.
Китай посилив військовий тиск на Тайвань, проводячи навчання, і може вжити додаткових заходів у зв’язку з поїздкою Лая. Лай відвідає Гаваї та Гуам, де розташовані американські військові бази. Китай закликав США бути обережними в своїх відносинах з Тайванем. Державний департамент США запевнив, що поїздка Лая є рутинним транзитом і не повинна бути використана як привід для провокацій.
- Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
- Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
- Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
- Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.