Держдума РФ ухвалила законопроєкт про заборону операцій зі зміни статі

Джерело: CNN

Російські парламентарі підтримали новий законопроєкт, який забороняє проводити операції зі зміни статі у РФ.

Законопроєкт, який пройшов третє й останнє читання 14 липня, забороняє лікарям проводити операції зі зміни статі, за винятком випадків, пов’язаних із лікуванням вроджених фізіологічних аномалій у дітей.

Також заборонено органам РАЦС вносити зміни до офіційних документів на підставі медичних довідок про зміну статі.

Закон ще має бути схвалений Радою Федерації та підписаний президентом Володимиром Путіним, перш ніж він набуде чинності.

Останніми місяцями Путін посилив законодавство щодо боротьби з ЛГБТК, заходами, які, видається, тісно пов’язані з тривалим інакомисленням щодо політичної та правозахисної діяльності в Росії.

Варто зауважити, що напередодні Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії повідомила про затримання трансгендерного активіста за підозрою в державній зраді.

У ФСБ стверджували, що активіст, громадянин Росії з Орловської області, підтримував Збройні сили України, надаючи фінансову допомогу незалежній правозахисній моніторинговій групі “ОВД-Інфо”.

У 2021 році російська держава визнала “ОВД-Інфо” іноземним агентом згідно із законом, який, на думку критиків, придушує інакомислення. Попри це, група продовжила документувати ймовірні порушення прав у Росії та розширила свій мандат, щоб допомогти антивоєнним протестувальникам після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.