Урядове агентство в Японії заборонило трансгендерним державним службовцям користуватися туалетом

Джерело: CNN

Верховний суд Японії у вівторок, 11 липня, виніс рішення проти урядового агентства, яке заборонило трансгендерному службовцю користуватися жіночою ванною кімнатою.

Відомо, що це рішення стало першим рішенням верховного суду щодо прав сексуальних меншин на робочому місці.

Позивачка є 50-річна співробітниця в Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії (METI). Вона мала чоловічу стать з народження, але почала жити як жінка приблизно з 2008 року, за винятком роботи.

У 2009 році вона сказала своєму керівнику, що хоче представити себе як жінка на роботі і попросила дозволу користуватися жіночою вбиральнею. Її прохання задовольнили, але дозволили користуватись жіночим туалетом лише на двох поверхах.

Тоді працівниця подала запит на покращення ситуації до Національного кадрового управління (NPA), японського адміністративного агентства, яке захищає права державних службовців, але отримала відмову.

У 2015 році позивачка подала позов проти уряду до окружного суду Токіо, стверджуючи, що заборона користуватися певними ванними кімнатами є дискримінаційною.

Через три роки окружний суд Токіо визнав рішення METI незаконним і зобов’язав уряд виплатити збитки в розмірі 1,3 мільйона єн (9200 доларів).

У вівторок, 11 липня, було ухвалено рішення Верховного суду щодо використання жіночих ванних кімнат трансгендерною співробітницею METI.

Міністерство “вживатиме подальших заходів у консультаціях з відповідними міністерствами та відомствами після ретельного вивчення рішення Верховного суду”, — йдеться в заяві, додаючи, що вони “продовжуватимуть докладати всіх зусиль для поваги різноманітності своїх працівників”.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.