Держпідприємство «Антонов» закупляло металовироби в 14 разів дорожче ринкової вартості

Джерело:СтопКор

Журналіст-розслідувач Ігор Хмурий з “СтопКор” виявив, що Державне підприємство “Антонов” уклало угоди з дніпровською компанією на постачання сталевих прутів за значно завищеними цінами.

За даними журналіста, “Антонов” підписав контракт на закупівлю 3,7 тонни сталевих прутів за ціною 2 тис. грн за кілограм, хоча ринкова вартість такого матеріалу складає приблизно 130–140 грн за кілограм.

“Візьмемо до прикладу прутки 30ХГСА ШК14 та ШК17, які за чотири місяці до того купляли у дніпрян. Несподівані компанії замість 2 тисяч запропонували 140 та 184 гривні. Тобто, у 14 разів менше. І це не якийсь умисний демпінг. Я погуглив і знайшов аналогічний виріб на першій же сторінці пошукача взагалі по 132 гривні. І це вже навіть з ПДВ, і мова не про гігантський опт”, – стверджує журналіст-розслідувач.

ДП “Антонов” здійснив закупівлі без проведення відкритих торгів, використовуючи прямі угоди з двома постачальниками. Хоча у серпні 2023 року оголосили тендер, через воєнний стан він пройшов у форматі прямих угод.

На замовлення претендували ФГП “Ресурс Груп” та Дніпровський завод спеціальних труб. Загальна сума контракту склала 7,6 млн грн.

“Усі ціни вказані без ПДВ, тобто на виході докинули ще 20%”, – додав Хмурий.

Журналісти отримали лише формальну відмову від “Антонова” на запит про деталі, тому звернулися до “Укроборонпрому” та Держаудитслужби за роз’ясненнями.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

5 жовтня Букви опублікували матеріал про історію херсонки Олени Молокової, в якому йдеться про її…

Згідно зі ще не оприлюдненими планами НАТО, союзникам доведеться надати значно більше військ і зброї, щоб захистити себе від Росії, включаючи Німеччину.

Кібератака, ймовірно, пов’язана з китайським урядом, була націлена на мережу низки американських провайдерів широкосмугового доступу, потенційно отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд США використовує для санкціонованих судом запитів на прослуховування телефонних розмов у мережі.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.