Десантні катери РФ, уражені в Криму, пішли на дно — ГУР

Джерело: Головне управління розвідки МО України

У ГУР зазначають, що в результаті проведеної дорозвідки в районі бухти Вузька на території тимчасово окупованого Криму відомо, що після атаки надводних ударних дронів малі десантні кораблі ЧФ РФ повністю знищено.

Відомо, що ураження зазнали два катери окупантів.

Внаслідок атаки обидва судна пішли на дно. Корабель більш давнього проєкту 1176 “акула” одразу затонув, а новіший, проєкту 11770 “серна” ― теж затонув, але пізніше.

Довідково: В українській розвідці офіційно підтвердили, що уночі 10 листопада було уражено два ворожі десантні катери у тимчасово окупованому росіянами Криму.

Зазначається, що вразити вдалось малі десантні кораблі Чорноморського флоту РФ. Мовиться про катери проєкту 11770 (клас “серна”).

Розвідники наголосили, що під час атаки на катерах перебував екіпаж та броньована техніка, зокрема БТР-82.

“Малі десантні катери класу “серна” держава-агресор Росія активно використовувала під час окупації острова Зміїний для перекидання військової техніки та десанту”, – додали у ГУР.

Окрім цього, на них окупанти розміщували зенітно-ракетні комплекси “Тор-м2” для мобільного прикриття свого угруповання на острові та у Чорному морі.

Малий десантний корабель класу “серна” має високу швидкість, може вміщати до 45 тонн вантажу та 92 особи озброєного десанту.

Росіяни використовують ці катери для висадки передових груп морської піхоти або евакуації.

“А в умовах фактичної відсутності у росіян корабельних засобів ППО після низки атак Сил безпеки та оборони України такі катери із ЗРК на борту слугували для загарбників прикриттям кораблів ЧФ РФ на рейдах. Тепер і цю ідею росіян зруйновано!” – резюмували розвідники.

  • Ввечері, 4 листопада, Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.

США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.

Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали. 

24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.