Десять країн запустили Талліннський механізм для зміцнення кібербезпеки України

Джерело: очільник МЗС України Дмитро Кулеба у X

Сьогодні, 20 грудня, міністерства закордонних справ України, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції і Швеції створили Талліннський механізм з кібербезпеки.

Талліннський механізм допоможе зміцнити кібербезпеку та цивільний кіберпотенціал України, посилити захист нашої держави у кіберпросторі та задовольнити довгострокові потреби в кіберстійкості.

За словами очільника дипломатичного відомства України, міністерства закордонних справ країн-учасниць Талліннського механізму будуть координувати зусилля з мобілізації додаткової підтримки для потреб профільних установ у сфері кібербезпеки.

Група також тісно співпрацюватиме з ЄС і НАТО та залишається відкритою до приєднання нових учасників.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.

Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.

Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.

Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд 31 жовтня.