Дев’ятьом бойовикам, які брали участь у штурмах позицій ЗСУ, загрожує довічне ув’язнення

Джерело: СБУ

Дев’ятьом бойовикам, які добровільно вступили до окупаційних угруповань РФ та воювали проти Сил оборони України на східному фронті, повідомлено про підозру.

Перебуваючи у складі бойових підрозділів Південного військового округу Збройних сил Росії, вони брали участь у так званих “м’ясних” штурмах позицій ЗСУ в районах Бахмута та Лисичанська.

Наприкінці 2023 року українські захисники взяли зловмисників у полон під час боїв поблизу селищ Кліщіївка та Спірне.

Серед затриманих – учасники мінометних розрахунків і радіотелефоністи. Також є бойовики, які вже вдруге потрапили у полон до оборонців нашої держави.

Під час слідства встановлено, що восьмеро бойовиків – мешканці тимчасово окупованих населених пунктів Луганської області, дев’ятий – житель Криму.

Більшість із них брали участь у бойових діях проти сил АТО ще задовго до початку повномасштабного вторгнення РФ.

Як з’ясувало розслідування, один із затриманих у 2015 році захоплював Дебальцеве.

Наприкінці лютого 2022 року бойовики з тимчасово окупованих районів Луганщини вступили до лав 123-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу країни-агресорки.

Ще один затриманий у вересні 2023 року уклав контракт з Міноборони РФ у тимчасово захопленому Сімферополі.

Після облаштування вогневих позицій уздовж лінії східного фронту їх відрядили до складу штурмових груп росіян для обстрілу передових позицій ЗСУ.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили полоненим про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);
  • ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.