Деякі конгресмени залишаться у Вашингтоні замість канікул задля допомоги Україні – WP
Джерело: The Washington Post
Частина конгресменів США вирішили залишитися у Вашингтоні після 14 грудня, аби надалі працювати над питанням про додаткове фінансування для України та безпеку кордонів США. Деякі конгресмени вважають, що це важливіше нині, аніж канікули.
“Ми не повинні їхати звідси, поки не з’ясуємо, як подолати наші розбіжності, щоб підтримати та продовжити фінансування України”, – сказав сенатор-демократ Майкл Беннет.
Він вважає, що “час спливає”, а якщо розв’язувати ці питання після завершення зимових свят – вони стануть тільки важчими.
Сенатор від Республіканської партії Мітт Ромні розкритикував президента США Джо Байдена за його “пасивність” у цьому питанні.
“Президент взяв на себе зобов’язання перед Зеленським. Щоб виконати це зобов’язання, потрібно захистити кордон. Якби я був президентом, я б викручував руки кожному демократу і, можливо, деяким республіканцям, і казав: “Робіть свою роботу””, – поділився він із журналістами.
Після 14 грудня обидві палати Конгресу підуть на різдвяні канікули й повернуться лише через місяць. Лідер республіканців Мітч Макконнелл переконаний, що до Різдва Конгрес не ухвалить допомоги Україні, навіть якщо вдасться дійти до компромісу між двома партіями.
- Понад сто депутатів країн ЄС надішлють спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.
- Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.