Деякі спортивні бюстгальтери можуть нашкодити спині — нове дослідження

Джерело: Health
Спортивні бюстгальтери з високим рівнем підтримки можуть створювати додаткове навантаження на хребет під час тренування. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Європейському журналі спортивної науки.
У ході дослідження вчені спостерігали за рухом грудей, спини та хребта жінки з розміром 34DD під час бігу без бюстгальтера, у повсякденному та спортивному варіантах. Вимірювання показали: моделі, які повністю усувають рухливість грудей, можуть призводити до зростання навантаження на поперекові суглоби. Таким чином, хоча такі бюстгальтери мінімізують “підстрибування” грудей, вони змушують м’язи спини працювати активніше, що може спричинити біль у спині.
Як пояснив провідний автор дослідження Кріс Міллс з Університету Портсмута, метою було перевірити, чи справді зменшення руху грудей позитивно впливає на продуктивність. Та отримані результати змусили засумніватися у користі надмірної фіксації.
Експертка з дизайну спортивного одягу Сьюзен Соколовскі додає: надто тісні моделі можуть погано відводити вологу, обмежувати дихання та створювати відчуття скутості. Ба більше, занадто жорстка фіксація позбавляє тіло природного амортизуючого механізму — м’які тканини, які при русі груди поглинають частину навантаження, втрачають свою функцію.
Попри ці висновки, вчені наголошують: результати засновані на спостереженні лише за однією жінкою. Тож робити остаточні висновки зарано — потрібні масштабніші дослідження.
Загалом, правильний спортивний бюстгальтер повинен відповідати виду фізичного навантаження та індивідуальним особливостям тіла. Надто слабка підтримка може спричинити біль у грудях, а надто сильна — дискомфорт або перенавантаження м’язів. Експерти радять звертати увагу на посадку, відсутність натирання, щільність, дихаючі матеріали та комфорт під час руху.
При виборі нового бюстгальтера краще зробити кілька рухів — побігати або пострибати на місці. Якщо груди виходять за межі чашечок або бретельки впиваються в плечі, це сигнал, що модель не підходить. Зношені бюстгальтери також варто вчасно замінювати — зокрема, якщо вони втратили форму або підтримку.
Зрештою, оптимальний вибір — це баланс між підтримкою, комфортом і природною рухливістю тіла.
- 19-річній Карлі Флорес, яка стикнулася з рідкісною злоякісною пухлиною — хордомою — провели унікальну операцію в Медичному центрі Університету Меріленду (США). Лікарі видалили пухлину зі спинного мозку, увійшовши через нижню очну ямку — метод, який раніше не застосовувався на живих пацієнтах.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.