Disney випустить нову телеверсію вручення «Оскарів» з нагородженням українського фільму

Джерело: Deadline

Американська кіноакадемія включить нагородження документального фільму українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” до скороченої версії церемонії вручення “Оскарів”, яку розіслали світовим мовникам.

За даними видання, оновлену версію отримають усі світові ліцензіати “Оскара”, а не лише український.

Зазначається, що таке рішення ухвалено після того, як “Суспільне телебачення” — мовник, який володіє правами на трансляцію церемонії вручення “Оскара” в Україні, висловив протест проти відсутності цієї категорії в 90-хвилинній версії, заявивши, що “шокований і глибоко розчарований” цією ситуацією.

Нагадаємо, що організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії церемонії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, в якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Невдовзі в Disney Entertainment пояснили, чому нагородження українського фільму “20 днів у Маріуполі” не потрапило до міжнародної скороченої телеверсії церемонії кінопремії “Оскар”.

Зокрема, за даними представників Disney, окремі категорії і частини шоу доводиться виключати з міжнародної 90-хвилинної телеверсії через часові обмеження.

У компанії додали, що вибір категорій нагородження, які не потраплять до скороченої телеверсії, визначають заздалегідь, ще під час процесу планування, який відбувся кілька тижнів тому.

Тоді Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до керівників The Walt Disney Company з проханням включити фрагмент із нагородженням авторів української стрічки “20 днів у Маріуполі” у міжнародну телеверсію церемонії “Оскар”.

ДОВІДКА: Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.