Перемогу «20 днів у Маріуполі» не включили у міжнародну телеверсію «Оскар»

Джерело: “Суспільне

Організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Цьогоріч церемонію кінопремії вже вдруге транслює “Суспільне”. Увечері 11 березня був запланований показ міжнародної скороченої версії, одначе, після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє у міжнародній версії.

Команда висловила обурення організаторам премії The Walt Disney Company Limited.

Замість скороченої версії українським глядачам покажуть повну версію нагородження “Оскаром”, що транслювали у прямому етері в ніч проти 11 березня.

Виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лукʼян Галкін зазначив, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Олексія Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала нагороду.

Він наголосив, що потужна промова Мстислава Чернова акцентувала єдність між Україною й світом, тож висловив прикрість стосовно виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”.

Довідка. Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.