Дівчина з Чернівців зібрала й передала на фронт 71 безпілотник

Фото: Міль Кисіль/Facebook

Джерело: Віолетта Олійник (Міль Кисіль)/Facebook та видання “Високий замок”

Художниця-вітражистка Віолетта Олійник з Чернівців власноруч зібрала й передала на фронт українським військовим 71 дрон.

На своїй сторінці у Фейсбуці дівчина написала, що завдяки донатам продовжує збирати дрони для ЗСУ.

“Оновлення статистики: завдяки вашим донатам, я змогла зібрати і надіслати на фронт вже 71 FPV-дрон. Треба більше, однозначно, тому сподіваюсь на вашу підтримку”, – повідомила Віолетта Олійник під нікнеймом Міль Кисіль.

Дівчина опублікувала фото, де тримає перші два з десяти дронів-камікадзе, на які збирала кошти інша волонтерка.

Фото: Міль Кисіль/Facebook

“Продовжую збирати ці 10 з 10. Ці кабанчики зібрані за інструкцією “Дрон у кожну хату”, десятидюймовий камік, який може нести 1,5 кг 17 км. Також поїхали вже класичні камікадзе 7 дюймів, та один бомбер на 8 дюймів. Скоро вони будуть працювати, а в мене на черзі наступні дрони, і великі і маленькі”, – розповіла дівчина.

Виданню “Високий замок” Віолетта розповіла, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона робила прикраси.

Від початку вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року два рідні брати Віолетти і батько добровольцями пішли захищати країну.

“Спочатку ми все купували у сусідній Польщі. Це і “мавіки”, і тепловізійні дрони. А минулої осені мій тато запитав, чи не знаю, де купують інші волонтери FPV-дрони. Знайшла людей, які займалися виробництвом дронів, але у них були дуже великі черги. Оскільки я купувала “глушилки” для цих дронів (пристрій, що глушить частоту), знала, що можна чекати місяць і більше на цю необхідну річ. І тоді подумала, що можу і сама навчитися робити дрони. Пішла на курси, знайшла ще онлайн-курси, а потім поїхала до друзів-волонтерів в інше місто, щоб навчитися у них робити FPV-дрони. Паяти вмію давно, бо навчалася у Львові у художньому училищі на спеціальності “Вітражі”, а ще закінчила “ювелірку”, – розповіла Віолетта.

Саме тоді вона й вирішила спробувати зробити свій перший дрон. Зібрала кошти на деталі і почала робити за онлайн-інструкцією “Дрон у кожну хату”. Коли все було готово, попросила хлопців, які уже це робили, щоб перевірили. І FPV-дрон полетів.

“Коли я передала 1 грудня свій перший дрон підрозділу, де на Донецькому напрямку воював мій батько, отримала звідти багато позитивних відгуків. Всі приходили на той дрон дивитися, бо знали, що його зробила дівчина. Це був дрон-бомбер, який не знищується при використанні, а скидає снаряд і повертається назад. Він – багаторазовий, може нести на собі більшу вагу і може пролетіти більшу відстань”, – згадує Віолетта.

Зараз дівчина продовжує виготовляти “бомбери”, але намагається більше робити дронів-камікадзе.

Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.

Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.

В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.

Росія готова до поновлення переговорів з Україною.  Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.

П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.