Для чого Путін здійснить візит до КНДР — ISW
Джерело: звіт Інституту вивчення війни (ISW)
Візит російського президента Путіна до Північної Кореї є демонстрацією його підтримки режиму Кім Чен Ина. Своєю чергою це сприяє зміцненню легітимності лідера як всередині країни, так і на міжнародній арені.
Путін розраховує на отримання додаткової допомоги від КНДР в майбутньому. До того ж що іноземні глави держав рідко відвідують Північну Корею, а востаннє туди здійснював візит Путін у 2000 році.
Перед візитом до КНДР 18 червня, Путін опублікував статтю в північнокорейській державній газеті Rodong Sinmun. У ній він хвалив російсько-північнокорейське співробітництво. Це, ймовірно, має на меті представити майбутню підтримку КНДР Росії як частину спільної боротьби проти Заходу.
У статті Путін наголосив на історичній підтримці Радянського Союзу щодо Північної Кореї під час та після Корейської війни. За його словами, СРСР був першою країною, яка встановила дипломатичні відносини з КНДР. Він також подякував Північній Кореї за її підтримку Росії під час війни в Україні.
Аналітики підкреслюють, що Путін використовує відомі пропагандистські наративи про історичну боротьбу Північної Кореї проти США і Заходу. У такий спосіб він хоче виправдати свої майбутні запити на підтримку з боку КНДР у військових зусиллях Росії в Україні.
Вони можуть включати поставки зброї або надання робочої сили. Наприклад, у 2022 році КНДР розглядала можливість відправки своїх робітників до окупованої Росією України для допомоги у відновленні.
У відповідь на візит Путіна західні чиновники висловили занепокоєння щодо посилення співпраці між авторитарними режимами. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на важливості співпраці НАТО з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ще він засудив підтримку військових зусиль Росії з боку КНР і КНДР.
Речник із національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США стурбовані поглибленням російсько-північнокорейських відносин. Оскільки вони мають наслідки як для України, так і для безпеки Корейського півострова. США продовжують уважно стежити за розвитком цих відносин.
- Під час переговорів з Путіним лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв “повну підтримку та солідарність з російським урядом, армією та народом” у війні Росії проти України.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.