Для чого Путін здійснить візит до КНДР — ISW

Джерело:  звіт Інституту вивчення війни (ISW)

Візит російського президента Путіна до Північної Кореї є демонстрацією його підтримки режиму Кім Чен Ина. Своєю чергою це сприяє зміцненню легітимності лідера як всередині країни, так і на міжнародній арені.

Путін розраховує на отримання додаткової допомоги від КНДР в майбутньому. До того ж що іноземні глави держав рідко відвідують Північну Корею, а востаннє туди здійснював візит Путін у 2000 році.

Перед візитом до КНДР 18 червня, Путін опублікував статтю в північнокорейській державній газеті Rodong Sinmun. У ній він хвалив російсько-північнокорейське співробітництво. Це, ймовірно, має на меті представити майбутню підтримку КНДР Росії як частину спільної боротьби проти Заходу.

У статті Путін наголосив на історичній підтримці Радянського Союзу щодо Північної Кореї під час та після Корейської війни. За його словами, СРСР був першою країною, яка встановила дипломатичні відносини з КНДР. Він також подякував Північній Кореї за її підтримку Росії під час війни в Україні.

Аналітики підкреслюють, що Путін використовує відомі пропагандистські наративи про історичну боротьбу Північної Кореї проти США і Заходу. У такий спосіб він хоче виправдати свої майбутні запити на підтримку з боку КНДР у військових зусиллях Росії в Україні.

Вони можуть включати поставки зброї або надання робочої сили. Наприклад, у 2022 році КНДР розглядала можливість відправки своїх робітників до окупованої Росією України для допомоги у відновленні.

У відповідь на візит Путіна західні чиновники висловили занепокоєння щодо посилення співпраці між авторитарними режимами. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на важливості співпраці НАТО з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ще він засудив підтримку військових зусиль Росії з боку КНР і КНДР.

Речник із національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США стурбовані поглибленням російсько-північнокорейських відносин. Оскільки вони мають наслідки як для України, так і для безпеки Корейського півострова. США продовжують уважно стежити за розвитком цих відносин.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.