Для нічної атаки Росія задіяла безпрецедентну кількість авіації – Ігнат
Джерело: телемарафон
У ніч на 18 вересня російські військові залучили для атаки на Україну безпрецедентну кількість авіації. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат підкреслив, що нетипово, що саме у нічний час вивели кілька десятків бортів.
“Це і безпілотники, і тактична авіація, які атакували Україну разом тими засобами, про які ми з вами говорили: крилатими ракетами та “Шахедами”. Активність авіації була високою”, — зауважив він.
За його словами, тому Україна має отримати винищувачі F-16. Зокрема він пояснив, чому ППО важко збивати “Шахеди”.
“Не завжди є там засоби ураження, які противник намагається обійти. І зрештою удари противник планує заздалегідь. Він намагається вразити об’єкти, які ми захищаємо і прокладає маршрути саме таким чином”, — додав речник.
Цієї ночі атаки відбувалися з різних напрямків по різних маршрутах. Одеську та Миколаївську області атакували дронами, а ракети знищували в Дніпропетровській, Полтавській областях та на Хмельниччині.
- У ніч на 18 вересня Протиповітряна оборона знищила 18 із 24 російських ударних дронів типу Shahed-136/131. Ще було знищено усі 17 запущених російських ракет типу Х-101/Х-555/Х-55.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.