Для побутових споживачів поки що не застосовуватимуть графіки відключень електроенергії

Джерело: телемарафон

НЕК “Укренерго” підтверджує, що зараз не планується застосування графіків відключень електроенергії для населення по всій Україні. Голова компанії Володимир Кудрицький наголосив, що відключення енергопостачання не передбачені, крім Харкова, де пошкоджено основні енергетичні об’єкти.

Причиною дефіциту потужності є масовані ракетно-дронові атаки на електростанції, здійснені Росією, а також збільшене споживання електроенергії через похолодання.

Володимир Кудрицький зазначив, що нині обсяг імпорту та аварійної допомоги перевищує потужність одного атомного енергоблока. Він також підкреслив, що дефіцит електроенергії може виникати періодично через тривалий час, необхідний для повного відновлення електростанцій.

У цей період енергетичної напруги Укренерго проводить сезонну ремонтну кампанію на атомних електростанціях, що призводить до виходу з ладу додаткових потужностей.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.