До акцій проти імміграційного закону у Франції долучилися 150 тисяч людей

Джерело: France info

У неділю, 21 січня, близько 150 тисяч французів вийшли на демонстрації, вимагаючи скасування ухваленого парламентом, але ще не затвердженого Конституційною радою імміграційного закону.

“Нас було 25 000 у Парижі, 10 000 у Марселі, 6 000 у Ліоні, 5 000 у Нанті, Ліллі і Греноблі, а також 80 у Груа і 85 – у Бель-Оле”, – розповіла генеральна секретарка Конфедерації профспілок Софі Біне.

У профспілках та лівих політичних силах вважають, цей закон суперечить принципам Республіки, зокрема основним правам, проголошеним Конституцією: на працю, освіту, житло, охорону здоров’я.

ДОВІДКОВО. Закон про імміграцію був ухвалений французьким парламентом 19 грудня 2023 року після 18 місяців напружених дебатів. Результативного голосування міністру внутрішніх справ Жеральду Дарманену, який представляв закон, вдалося досягти, лише залучивши голоси правих.

Під час фінального голосування його підтримали Республіканці та ультраправе “Національне об’єднання” на чолі з Марін Ле Пен. Сама вона назвала ухвалення закону своєю “ідеологічною перемогою”. Це викликало обурення лівого крила урядової президентської коаліції. Вона вважає законопроєкт занадто радикальним.

Унаслідок текст закону був відправлений до Конституційної Ради, яка має винести своє рішення 25 січня.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.