До Білорусі прибули інструктори ПВК «Вагнер», які раніше дислокувались в Африці – ISW
Джерело: ISW
Напередодні білоруський уряд та незалежні джерела підтвердили, що до РБ прибули інструктори приватної військової компанії “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці. Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що прибуття вагнерівських інструкторів до Білорусі свідчить про підготовку до розгортання у країні регулярних сил ПВК.
Міністерство оборони Білорусі 14 липня опублікувало кадри, на яких видно, як інструктори ПВК “Вагнер” навчають білоруські територіальні війська поблизу Осиповичів Могильовської області.
За інформацією білоруських джерел, інструктори ПВК “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці, прибули до РБ 11 липня.
Білоруське джерело припустило, що ПВК “Вагнер” прагне провести ротацію військ свого африканського контингенту і що прибуття деяких інструкторів до Білорусі є частиною ширшої ротації військ.
Своєю чергою російський воєнкор стверджував, що лише частина африканського контингенту “Вагнер” залишила Африку і що в африканських країнах залишається достатня кількість військ для виконання поставлених завдань.
“Імовірно, міжнародне командування ПВК “Вагнер” прибуде до Білорусі, щоб підготувати тренувальну інфраструктуру та встановити умови для прибуття регулярних сил найманців, які, як повідомляється, планується розгорнути в Білорусі на початку серпня після відпустки та проходження реорганізації після збройного повстання ПВК у Росії 24 червня”, – наголосили в ISW.
Російські воєнкори додатково розповсюдили фото, на якому нібито видно самого Пригожина або в Білорусі, або по дорозі до Білорусі з окупованої Луганської області, але один воєнкор зазначив, що нинішня роль Пригожина у ПВК “Вагнер” залишається незрозумілою.
- Президент Росії Володимир Путін 13 липня вперше розповів про те, що обговорювалося на заході в Кремлі, на якому були присутні 35 командирів ПВК “Вагнер”, включаючи очільник найманців Євгена Пригожина.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.
У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.
Музикант і фронтмен гурту “Бумбокс”, а також військовослужбовець Андрій Хливнюк, оголосив про відмову прийняти міжнародну премію імені Сергія Магнітського, яка вручається за досягнення у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини. Серед цьогорічних лауреатів також Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального.
Майбутній президент США Дональд Трамп висловив підтримку плану оголошення “національної надзвичайної ситуації” у Штатах задля використання військових ресурсів для масової депортації нелегальних мігрантів. Ініціатива є частиною його ширшої політики щодо обмеження нелегальної імміграції та боротьби з організованою злочинністю.