До біженців з України ставляться краще, ніж до інших переселенців, – ECRI
Джерело: Reuters
Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) у своєму щорічному звіті заявила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії для підтримки українців були докладені “чудові зусилля” і біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
Проте у звіті додали, що ставлення до біженців з України було різним залежно від їх етнічної приналежності.
Наприклад, умови розміщення, запропоновані ромам з українським громадянством, були нижчої якості, ніж ті, які пропонуються іншим українцям у тій самій ситуації, заявила ECRI.
Невдовзі після початку війни Африканський Союз заявив, що він стурбований повідомленнями про те, що африканським громадянам в Україні було відмовлено у праві безпечно перетинати кордон.
ECRI також додала, що спостерігаються значні відмінності між якістю центрів приймання та послуг, що надаються українцям, порівняно з біженцями та шукачами притулку з інших країн.
За даними ECRI, повідомлялося про випадки ненависті проти українців, але в цілому суспільний дискурс залишався солідарним, а ворожі наративи, в тому числі політиків, були більш поширеними проти людей з інших частин світу.
По всій Європі проживає близько 6 мільйонів біженців з України.
У звіті також зазначено, що кількість інцидентів на ґрунті ненависті проти мусульман зросла після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
В кількох європейських країнах також помітили зростання антисемітизму, починаючи від погроз і актів вандалізму щодо єврейських сайтів до фізичних нападів на євреїв.
- Станом на кінець квітня 2024 року, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.
- В Естонії за останні шість місяців фіксується зменшення кількості переселенців з України.
- Станом на березень українські переселенці дедалі частіше прямували до Німеччини, Чехії та Іспанії. Вже 4,3 млн громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС, переважно у ФРН (1,2 млн), Польщі (951 тис.) та Чехії (381 тис.).
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.