До кінця року Польща почне будівництво укріплень на кордоні з РФ та РБ
Джерело: Reuters
Польща почне будівництво перших елементів ліній посиленої оборони на своїх кордонах з Росією та Білоруссю до кінця 2024 року, заявив у п’ятницю, 4 жовтня, заступник міністра національної оборони Польщі Цезари Томчик.
Польща виділила 10 мільярдів злотих (2,6 мільярда доларів) на зміцнення своїх кордонів з РФ та РБ укріпленнями, системами спостереження, розвідки та боротьби з дронами до кінця 2028 року для стримування можливих ворогів.
“Протягом наступних трьох тижнів ми зможемо провести перші випробування елементів “Східного щита” на польських військових полігонах, а цього року ми розпочнемо будівництво перших елементів… на північному та східному кордонах”, – сказав Цезари.
Він додав, що проєкт розроблять у співпраці з Литвою, Латвією та Естонією, а також із британськими та американськими силами.
- Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.
- Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.