До МЗС запросили Апостольського Нунція через заяву Папи Римського про «білий прапор»
Джерело: пресслужба МЗС
11 березня до Міністерства закордонних справ запросили Апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса через оприлюднені днями висловлювання Папи Франциска стосовно необхідності “підняти білий прапор” для переговорів з РФ.
Вісвальдасу Кульбокасу повідомили, що в Україні розчаровані словами Понтифіка щодо “білого прапора” та необхідності “проявити хоробрість і вести переговори” з агресором.
У відомстві пояснили, що замість закликів, що легалізують право сильного і заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права, від глави Святого Престолу “очікувалися б сигнали у бік світової спільноти про необхідність негайного об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви”.
Наша держава, як ніхто інший, прагне миру. Цей мир, однак, має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН та Формули миру, — наголосили у повідомленні.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів на заяву Папи Римського Франциска, нагадавши понтифіку, що символ України “синьо-жовтий”, тож інший українці не підійматимуть.
Довідка. Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.
Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.
Невдовзі директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.
- Очільник польського МЗС відреагував на слова Папи Римського Франциска про переговори у війні РФ проти України. На його думку, треба казати це Путіну, а Києву.
- Президент Латвії Едгарс Рінкевичс прокоментував висловлювання Папи Римського Франциска щодо переговорів у війні РФ проти України, заявивши, що не можна капітулювати перед злом.
-
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук відреагував на слова Папи Римського щодо перемовин у війні, сказавши, шо вірить у здатності українців вистояти проти РФ.
-
Висловлення Папи Римського Франциска про війну РФ проти України викликало різку критику з боку Німеччини. Низка німецьких політиків від різних партій висловили обурення оприлюдненою напередодні заявою понтифіка, в якій він закликав Київ “мати мужність підняти білий прапор та вести переговори”.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.