До Німеччини прибувають все більше мігрантів через «білоруський маршрут»

Джерело: dpa

За перші п’ять місяців 2024 року федеральна поліція Німеччини зафіксувала 2215 мігрантів, які незаконно перетнули кордон, використовуючи так званий “білоруський маршрут”.

Ці мігранти були затримані на кордонах Німеччини з Польщею та Чехією, а їхня кількість постійно зростала протягом року. У січні зареєстрували лише 26 таких випадків, у лютому — 25. Утім вже у березні число зросло до 412, у квітні — до 861, а у травні — до 891.

Поточна кількість мігрантів значно менша порівняно з минулим роком, але ситуація залишається напруженою. Зазначимо, що до кінця травня 2023 року поліція зафіксувала близько 6 тисяч несанкціонованих перетинів кордону через цей маршрут.

ЄС звинувачує Білорусь у навмисному сприянні потокам мігрантів з кризових регіонів. Переважно з Близького Сходу, надаючи їм візи та логістичну підтримку.

За даними ЄС, після заманювання мігрантів до Білорусі їх направляють до країн ЄС, таких як Польща. Дії розглядають як спробу дестабілізувати блок у відповідь на санкції ЄС проти Білорусі через придушення продемократичних протестів і співучасть у російському вторгненні в Україну.

Багато незадокументованих мігрантів намагаються дістатися до Німеччини через Польщу та Чехію. У Німеччині їх тимчасово розміщують у спеціальних приміщеннях та розпочинають процес розгляду їхніх заяв про надання притулку.

Для протидії цьому Польща побудувала паркан заввишки 5,5 метрів на кордоні з Білоруссю, обладнаний камерами та охороною. Попри це, кількість спроб нелегального перетину кордону зростає: з початку року польська прикордонна служба зареєструвала 16,5 тисяч таких спроб, тоді як за аналогічний період 2023 року їх було 11,2 тисячі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 13 грудня. На даний час ворог 131 раз атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському та Времівському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.

В Івано-Франківській області чоловік на замовлення підпалив авто правоохоронців.

Працівники ДБР викрили масштабну схему розкрадання пального у військовій частині Львівської області, яку організував виконувач обов’язків начальника складу паливно-мастильних матеріалів.

Національний банк випустив нову пам’ятну монету “Цифрова держава”, яку присвятив цифровізації України. 

Міністерство оборони виділить додаткові 1,1 мільярда гривень на закупівлю безпілотників.