До половини постів про ТЦК у телеграм-каналах не мають джерела інформації – дослідження ІМІ

Джерело: ІМІ
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Переважно пости не містять посилання на джерела інформації, або інформацію подано без можливості її ідентифікувати.
Замість конкретного джерела телеграм-канали використовують розмиті формулювання, наприклад:
- “місцеві канали”;
- “тг-канали”;
- “нардепи”;
- “повідомляють ЗМІ”.
Зауважується, що у цих випадках адміністратори каналів порушували один із ключових журналістських стандартів – стандарт достовірності. Цей стандарт є основним індикатором якості журналістського матеріалу та забезпечує довіру аудиторії.
Згідно з журналістськими стандартами, медійники мають посилатися на джерело або чітко його зазначати для підтвердження точності наведених цитат чи перевірки правдивості поданої інформації. За відсутності джерела аудиторія не зможе власноруч швидко перевірити достовірність матеріалу. Своєю чергою, матеріали без джерела відкривають можливості для маніпуляцій чи перекручування фактів з боку редакторів таких каналів, – коментує медіааналітикиня ІМІ Яна Машкова.
Деталі дослідження за посиланням.
Додамо, раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення закликала журналістів до коректного та професійного підходу у висвітленні чутливих тем, особливо процесу мобілізації та діяльності ТЦК.
Нині ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку ворога.
Українські медіа закликали відрізняти правдиву інформацію від російських вкидів та подавали інформацію лише з офіційних та достовірних джерел. У заяві наголосили, що це є важливим аспектом захисту національної безпеки.
Довідка. Інститут масової інформації провів моніторингове дослідження 10 найпопулярніших телеграм-каналів в українському сегменті, за даними Telemertrio, які працюють як новинні канали: “Труха Україна”, Times of Ukraine, “Инсайдер UA”, “Реальна Війна”, “Реальний Київ”, “Україна Сейчас | УС: новини, політика, війна”, “Всевидящее ОКО”, “Україна Online”, “Телеграмна служба новин – Україна”, “І.ШО?”.
Дослідження контенту проводилося з 23 грудня 2024 до 5 січня 2025 року включно.
- За даними Національного проєкту із медіаграмотності “Фільтр”, російська влада заклала у держбюджеті на пропаганду $1,6 млрд. Водночас переважно інформаційні зусилля країни-агресора спрямовані саме на українську аудиторію.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.