До порту Риги прибув перший поїзд з українською агропродукцією

Джерело: сайт Латвійської залізниці.

До порту Риги (Латвія) прибув перший поїзд з українською агропродукцією. Він привіз 1 423 тонни ріпаку, які вже розвантажено.

Загалом через Каунаський інтермодальний залізничний термінал прибуло 54 контейнери. Їх відправили з України 25 вересня, а 8 жовтня їх  перевантажили на платформи SIA LDZ Cargo у Каунасі.

До Ризького порту агропродукція прибула 11 жовтня й відтоді почалося розвантаження на універсальному терміналі.

Перевезення організувало LDZ Cargo разом із “LTG Cargo Україна”. Роботи виконувалися у межах договору про співпрацю, укладеного у листопаді 2022 року.

З початку російського повномасштабного вторгнення термінали латвійського порту активно працювали над перевалкою української зернової продукції. Утім, до цього перевезення здійснювали автомобільним транспортом.

“Ми сподіваємося, що ця перша перевірка всього логістичного ланцюжка виявиться успішною, і відтепер ми регулярно прийматимемо поїзди з українським зерном у Ризькому порту”, – зазначив керівник Ризького порту Ансіс Зельтиньш.

Порт оснащено необхідними технологіями для обробки контейнерів, складами та інфраструктурою для зберігання та навантаження вантажів.

“Попри новий вид перевалки, всі роботи виконано в найкоротші терміни. Можливості термінала також дозволили перевізнику виконати головну вимогу – швидко звільнити залізничні платформи, щоб їх можна було використовувати для нових відправлень”, – підкреслив керівник відділу гуртових складів порту Едгарс Рудзітіс.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.

У Генштабі поінформували про оперативну інформацію станом на 22.00 20 травня щодо російського вторгнення. Протягом доби противник завдав по території України три ракетні удари (із застосуванням трьох ракет), 35 авіаударів (зокрема із застосуванням 48 КАБів) та 367 ударів дронами-камікадзе. Здійснив майже 2800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння.