До роковин повномасштабної війни Американський дім презентував роботи митців про війну

Джерело: Мінкульт

До других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну Американський дім презентував роботи сучасних митців про війну.

19 лютого спільно з Програмою імені Фулбрайта в Україні та Спілкою митців війни і за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Американський дім презентував роботи сучасних митців, які зображують та рефлексують на тему війни.

Кожна робота виставок “Україні. Війна та опір” та “Мистецтво з уламків війни” відображає унікальний досвід, який виростає з проживання найтемніших часів й найглибших емоцій. Експонати цієї виставки – це віддзеркалення особистих переживань та відчуттів, які передають стійкість і силу українського народу, їхнього героїзму та спротиву.

Так, виставка “Мистецтво з уламків війни” – це нове мистецтво зі зламаних елементів. В основі кожного осколка снаряда, кожного шматка танка чи уламка ракети лежить не лише історія конфлікту, але й можливість відродження. Проєкт WAU втілює цю філософію трансформації: із залишків війни народжується мистецтво. З інструментів знищення народжується українське відродження.

Спілка митців війни – це команда унікальних митців з усієї України, яких об’єднує єдине бачення, перетворити знаряддя руйнування на виразники краси, миру та надії. Своїм мистецтвом вони не лише дають друге життя цим зруйнованим війною фрагментам, а й демонструють стійкість людського духу та ідею про те, що творення може подолати руйнування.

На виставці представлені роботи Володимира Балибердіна, Стаса Кадочнікова, Івана Стецюка та Сергія Демченка.

Виставка “Україна. Війна та опір” – це роботи американських та українських фотографів, стипендіатів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

З початком війни Росії в Україні, декілька українських та американських фотографів та фотографок, стипендіатів Програми імені Фулбрайта опинилися в епіцентрі історичних подій, зі своєю єдиною зброєю для захисту – знаннями та фотокамерою. Вони змогли зняти трагічні та героїчні, руйнівні та сповнені надії моменти життя в Україні. Більшість фотографій було відзнято після повномасштабного вторгнення, хоча деякі роботи датуються ще 2014 роком, коли Росія вперше напала на Україну та окупувала Крим.

На виставці представлено роботи стипендіатів Джен Блатті, Олексія Фурмана, Брендана Гофмана, Сергія Коровайного, Йосипа Сивенького, Еміне Зіятдінової та Оксани Парафенюк, ексспівробітниці Програми імені Фулбрайта в Україні.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.