До України прибула очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок

Джерело: МЗС ФРН

21 травня до України з візитом прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Це вже восьмий візит німецької міністерки до України.

У відомстві зазначають, що візит Бербок до Києва відбувається у непростий час, коли росіяни почали повторний наступ на Харків. Тому мета візиту – запевнити українських союзників у тому, що навіть попри загострення ситуації, Німеччина та Європа залишатимуть на боці України і не припинять підтримувати її.

У МЗС додали, що візит також стосується ініціативи ФРН щодо посилення протиповітряної оборони України. На цей час вже зібрано майже мільярд євро, які будуть спрямовані на посилення ППО України.

“Наша підтримка ґрунтується на глибокій вірі в те, що Україна переможе у цій війні. Путін припускає, що врешті-решт у нас закінчиться повітря, але ми витримаємо. Німеччина разом з багатьма іншими країнами з усіх частин світу твердо стоїть на боці України. Народ України може розраховувати на це в довгостроковій перспективі”, – зазначила Бербок.

Сьогоднішній візит міністерки до України також пов’язаний підготовкою до Берлінської конференції з реконструкції як інвестиції в майбутнє України, який пройде вже у червні. Окрім глобальних партнерів, конференція також об’єднає альянс бізнесу, громадянського суспільства та муніципалітетів.

Бербок також наголосила на важливості вступу України до Євросоюзу.

“Вступ України до ЄС є необхідним геополітичним наслідком загарбницької війни Росії, яка порушує міжнародне право. Україна досягла вражаючого прогресу та йде шляхом реформ, попри деструктивність Росії. Зараз важливо не ослабити в наших зусиллях – у судовій реформі, боротьбі з корупцією та свободі ЗМІ”, – зауважила міністерка.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.