До України прибув державний секретар США Ентоні Блінкен

Джерело: Ентоні Блінкен та Reuters

Вранці 14 травня до української столиці з неоголошеним візитом прибув держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Спершу про візит Блінкена повідомило агенство Reuters. У ЗМІ зауважили, що мета його візиту – продемонстрували солідарність США з Україною на тлі російських атак Харківщини.

Згодом і сам Блінкен обліковував фото з залізничного вокзалу у Києві.

“Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку України, яка захищає свою свободу від російської агресії”, – написав він.

Один з американських посадовців повідомив Reuters, що Блінкен прагне “надіслати потужний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже важкій хвилині”.

“Місія міністра полягає насправді у тому, щоб поговорити про те, як наша додаткова допомога буде здійснюватися так, щоб допомогти зміцнити їхній захист (і) дати їм змогу все більше відбирати ініціативу на полі бою”, — додав посадовець.

Він зауважив, що зброя, яку президент США Джо Байден схвалив 24 квітня, вже отримали українські сили.

Посадовець також додав, що Блінкен зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським та іншими посадовцями і запевнить їх у постійній підтримці США.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію станом на 19.00 26 травня щодо російського вторгнення. Зауважили, що армія РФ докладає максимум зусиль, щоб прорвати українську оборону.

26 травня 2014 року відбулася спроба захоплення терміналів Донецького аеропорту групами російських спецпризначенців, найманців та проросійських бойовиків.

Російські сили відступили з невизначених позицій поблизу Липців на Харківщині та продовжували атакувати біля Вовчанська.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

В п’ятницю, 24 травня, США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 275 мільйонів доларів.