До України прибув державний секретар США Ентоні Блінкен

Джерело: Ентоні Блінкен та Reuters

Вранці 14 травня до української столиці з неоголошеним візитом прибув держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Спершу про візит Блінкена повідомило агенство Reuters. У ЗМІ зауважили, що мета його візиту – продемонстрували солідарність США з Україною на тлі російських атак Харківщини.

Згодом і сам Блінкен обліковував фото з залізничного вокзалу у Києві.

“Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку України, яка захищає свою свободу від російської агресії”, – написав він.

Один з американських посадовців повідомив Reuters, що Блінкен прагне “надіслати потужний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже важкій хвилині”.

“Місія міністра полягає насправді у тому, щоб поговорити про те, як наша додаткова допомога буде здійснюватися так, щоб допомогти зміцнити їхній захист (і) дати їм змогу все більше відбирати ініціативу на полі бою”, — додав посадовець.

Він зауважив, що зброя, яку президент США Джо Байден схвалив 24 квітня, вже отримали українські сили.

Посадовець також додав, що Блінкен зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським та іншими посадовцями і запевнить їх у постійній підтримці США.

Заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького відсторонили від виконання обов’язків після того, як він потрапив у скандал через журналістське розслідування.

Збройні сили України уночі 20 та 21 червня уразили низку критичних об’єктів на території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Росіяни змушували дітей “навчатись” за їхніми правилами, тож батьки вирішили виїхати з власних домівок.

В четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони Румунії оголосили, що нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.