До України прибув державний секретар США Ентоні Блінкен

Джерело: Ентоні Блінкен та Reuters

Вранці 14 травня до української столиці з неоголошеним візитом прибув держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Спершу про візит Блінкена повідомило агенство Reuters. У ЗМІ зауважили, що мета його візиту – продемонстрували солідарність США з Україною на тлі російських атак Харківщини.

Згодом і сам Блінкен обліковував фото з залізничного вокзалу у Києві.

“Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку України, яка захищає свою свободу від російської агресії”, – написав він.

Один з американських посадовців повідомив Reuters, що Блінкен прагне “надіслати потужний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже важкій хвилині”.

“Місія міністра полягає насправді у тому, щоб поговорити про те, як наша додаткова допомога буде здійснюватися так, щоб допомогти зміцнити їхній захист (і) дати їм змогу все більше відбирати ініціативу на полі бою”, — додав посадовець.

Він зауважив, що зброя, яку президент США Джо Байден схвалив 24 квітня, вже отримали українські сили.

Посадовець також додав, що Блінкен зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським та іншими посадовцями і запевнить їх у постійній підтримці США.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.