До України приїде гендиректор МАГАТЕ
Джерело: міністр енергетики України Герман Галущенко в етері марафону “Єдині новини”
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі найближчим часом відвідає Україну, з огляду на погіршення ситуації на Запорізькій атомній електростанції.
“Найближчим часом в Україну приїде Гроссі. Можливо, він відвідає Запорізьку АЕС перед цим. До цього зараз прикута увага всього світу. Присутність росіян там — це постійна небезпека”, — повідомив Галущенко.
За його словами, ситуація на Запорізькій АЕС стає дедалі гіршою і гіршою. При цьому міністр додав, що росіяни допустили експертів до реакторів із третьої спроби, але це “не змінює загальної картини”.
Зазначимо, що за інформацією МАГАТЕ, російські окупаційні війська вчергове встановили міни по периметру Запорізької АЕС.
Президент “Енергоатома” Петро Котін, своєю чергою, заявив, що нещодавнє замінування периметра тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції – черговий злочин росіян.
Тоді як генеральний директор Рафаель Гроссі зауважив, що наявність мін не відповідає нормам безпеки МАГАТЕ.
- Президент АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що збитки, завдані російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції, попередньо становлять 30 мільярдів гривень.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
- 3 січня глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що експерти агентства не отримали доступ для перевірки реакторних залів трьох енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.