До ЗСУ мобілізують осіб з ВІЛ, туберкульозом і порушеннями інтелектуального розвитку – нардеп Федієнко
Джерело: Олександр Федієнко
Народний обранець від “Слуги народу” Олександр Федієнко повідомив, що після спільного наказу Міноборони та МОЗ № 402 до лав ЗСУ мобілізують осіб, які мають певні проблеми зі здоров’ям.
За словами Федієнка, він не розуміє, чим мотивувались міністерства, ухвалюючи такий наказ, однак вже тоді керівники ТЦК і СП називали його “повною дурістю”.
“Що маємо, мобілізація, ВІЛ, з відкритою формою туберкульозу, нещодавно мобілізували людину яка не чує, та людину де у висновку ВЛК написано, розумова відсталість такої-то ступені, ускладнене порушення мовлення, часткова атрофія мозку, ітд”, – написав нардеп.
Він закликав Міноборони та Міністерство охорони здоров’я переглянути наказ і запропонував працівникам цих відомств виконати будь-яке завдання на полігоні, з умовами, коли вони не чують, а командир дає команду.
Згадав нардеп і про ще одне мобілізаційне питання, пов’язане з бронюванням працівників підприємств. Станом на зараз триває перевірка на час якої механізм бронювання зупинено.
“ТЦК вже почали обдзвонювати керівників підприємств, кажуть ми знаємо що бронювання у вас закінчується 14, тож чекайте в гості. Юридично ТЦК мають повне право мобілізувати таких військовозобовʼязаних”, – зауважив Федієнко.
Однак, додав нардеп, до нього вже звернулись працівники одного з елеваторів і підприємства ОПК. Хоча такі підприємства вважаються критичними, однак їхніх працівників мобілізували.
“Доходить до того, що керівник їх звільняє, та якось переховує, щоб не зупинити роботу підприємства. Завжди вважав, що якщо йде якась перевірка, треба хоча б на час перевірки, рішенням КМУ подовжити терміни бронювання. Принаймі, це було б системно”, – резюмував Федієнко.
- Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.