Доходи РФ від експорту нафти впали до 4-місячного мінімуму

Джерело: Bloomberg

За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі менших обсягів поставок.

Зокрема у червні дохід РФ від експорту нафти становив 16,7 мільярда доларів, що 1,2% менше ніж у травні. Та попри це, навіть такий дохід на 23% більший, аніж минулого року.

Зменшення доходів – це результат скорочення експорту. За даними, у червні Росія експортувала щоденно 7,6 мільйона барелів, тоді як у травні – 7,7 мільйона барелів на день.

Середньозважена ціна нафти в країні в червні дещо зросла до 70,39 долара за барель з 70,05 долара у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків. Російські барелі в середньому продовжували торгуватися значно вище межі ціни в 60 доларів, встановленої промислово розвиненими країнами G7 у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Нафтова галузь є ключовим джерелом доходів для російського бюджету. Але постійне зниження обсягів російського експорту нафти, що триває з березня, за оцінками МЕА, не свідчить про загальний менший потік грошей у скарбницю Кремля.

Російські податки на нафту, які приносять надходження до бюджету, в основному базуються на обсягах видобутку нафти, ціні національних барелів і обмінному курсі рубля до долара. Доходи можуть суттєво коливатися від місяця до місяця, частково відображаючи графік деяких фіскальних платежів.

У червні податки на нафту принесли російському бюджету близько 6,7 мільярда доларів, що майже на 50% більше, ніж рік тому, свідчать. Порівняно з травнем доходи знизилися на 6,6% через нижчу ціну на Urals, ключову експортну суміш Росії.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.

У Словаччині щонайменше 15 осіб постраждали через обвал сцени та великого намету на музичному фестивалі Pohoda, що відбувався у місті Тренчин неподалік від кордону з Чехією. Причиною інциденту стала негода з сильним вітром та грозою.

Замах на життя кандидата у президенти США Дональда Трампа став найважливішим моментом у політиці Сполучених Штатів за останні десятиліття. Історія говорить, що Трамп повернеться до Білого дому.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них.