Документальний фільм Шона Пенна про Україну – «Суперсила» виходить в американський прокат

Джерело: MSN

18 вересня документальний фільм голлівудського актора і режисера Шона Пенна про війну в Україні – “Суперсила”, виходить в американський прокат у мережі Paramount+.

Режисер документує перший етап повномасштабного російського вторгнення. Зауважується, що спочатку фільм мав показати шлях українського президента Володимира Зеленського від коміка до президента країни.

Це розповідь Шона Пена про його подорож до України, відчуття та емоції. Зйомки розпочалися у 2021 році.

На початку автори зауважують, як Україна у 1991 році стала єдиною країною, котра добровільно позбулася своєї ядерної зброї, натомість отримавши гарантії безпеки, зокрема й від США та РФ, і про те, як росіяни порушили домовленість ще 9 років тому.

Шон Пенн розповідає історію, що добра відома для українців, він порівнює Зеленського з іншими президентами України, зауважує як почалася боротьба за незалежність України вже у сьогоденні, висвітлює події Євромайдану.

Проте вже згодом увага акцентується на подіях 24 лютого 2022 року, коли актор зустрічає повномасштабну війну в Києві, розповідає про зустріч із Зеленським та його захват від спілкування з ним. У фільмі також прослідковується зміна риторики очільника держави, коли йому доводиться закликати населення до боротьби.

Передпоказ фільму відбувся у Вашингтоні 14 вересня за участі режисера, а також почесної спікерки Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі, конгресмена Еріка Суолвелла та амбасадорки України у США Оксани Маркарової.

Виступаючи на прем’єрі, Шон Пенн закликав США рішучіше підтримувати Україну озброєнням, наголосивши, що посадовцям треба “відсторонитися від такої обережності”.

Нагадаємо, актор приїжджав до України у листопаді 2021 року, побував на Приазов’ї та поспілкувався з українськими військовими у межах підготовки документального фільму. Після російського широкомасштабного вторгнення він закликав мільярдерів світу придбати для України 12 винищувачів.

Пенн протягом багатьох років долучався до антивоєнних та гуманітарних операцій. У фільмі Discovery Plus 2020 року “Citizen Penn” розповідається про те, які зусилля докладав актор, щоб створити некомерційну організацію Community Organized Relief Effort. Вона також відома як CORE. Зазначимо, що ця організація допомогає українським переселенцям у Польщі.

Восени 2022 року актор привіз статуетку “Оскара” як символ віри в перемогу нашої країни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.