Дональд Туск заявив, що Європа перебуває у «передвоєнній ері»
Джерело: Gazeta Wyborcza
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск попередив, що Європа перебуває у “передвоєнній ері” і їй треба пройти “довгий шлях”, аби бути готовій до протистояння загрозі з боку Росії.
Туск зауважив, що війна більше не є поняттям з минулого. За його словами, вона почалась понад два роки тому і найбільшим тривожним є те, що можливий “будь-який сценарій”.
“Ми не бачили подібної ситуації з 1945 року. Я знаю, що це звучить нищівно, особливо для молодого покоління, але ми повинні звикнути до того, що почалася нова ера: довоєнна. Я не перебільшую; з кожним днем стає все зрозуміліше”, – сказав Туск в інтерв’ю європейським виданням.
Польський прем’єр нагадав, що розмовляв зі своїм іспанським колегою Педро Санчесом, який на одному із самітів ЄС пропонував припинити використовувати слово “війна” в офіційних заявах Євросоюзу, тому що це лякає європейців.
“Я відповів, що у моїй частині Європи війна більше не абстракція і що наш обов’язок не обговорювати, а діяти та готуватись до захисту” – сказав Туск.
Він додав, що зараз основним завданням Європи є захист України та збереження України як незалежної і цілісної держави.
“Зараз ситуація в Україні набагато важча, ніж рік тому, хоча й набагато краща, ніж на початку війни”, – наголосив Туск.
- Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що президент РФ Володимир Путін хоче втягнути НАТО у війну.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.