Донеччина: за добу росіяни обстріляли 10 населених пунктів, є загиблі та поранені

Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області.
Протягом доби російські армійці обстріляли 10 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого є загиблі та поранені серед цивільного населення.
Протягом доби під ворожим вогнем перебували: міста Авдіївка, Торецьк, Сіверськ, смт Велика Новосілка, Гостре, села Соловйове, Бердичі, Предтечине, Благодатне, Білогорівка.
Проти мирного населення російські армійці застосували авіацію, РСЗВ “Град”, артилерію.
Внаслідок ворожих атак знищено та пошкоджено 19 цивільних об‘єктів – 18 житлових будинків, адмінбудівлю сільської ради.
Авдіївка зазнала 8 обстрілів. Загинув місцевий мешканець, пошкоджено приватний будинок.
Трьох авіаударів росіяни завдали по місту Торецьк, вбили людину, пошкодили 14 приватних будинків.
Внаслідок артилерійського обстрілу смт Гостре загинула цивільна особа, ще троє – травмовані. Також є поранені у Сіверську та Білогорівці.
Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Донецькій області від рук російських загарбників загинуло 1 609 осіб, ще 3 830 осіб зазнали поранень. Проте, ці дані – без урахування жертв у Маріуполі та Волновасі, адже поки що там неможливо встановити точну кількість постраждалих.
- Вночі 11 липня російські окупанти атакували Україну іранськими ударними дронами. Більшість з них вдалось знищити, проте два поцілили в Одеській області.
- Вночі 11 липня війська РФ укотре намагався атакувати Київ ударними дронами, однак всі вони були знищені силами ППО.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.