Донеччина: за добу росіяни завдали 20 ударів по житловому сектору, є поранені
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області.
Протягом доби російські армійці обстріляли 13 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого є поранені серед мирних мешканців.
Російські армійці атакували мирне населення авіабомбами “ФАБ-500”, ракетами, РСЗВ “Смерч”, “Ураган”, “Град”, артилерією, танками.
Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Вугледар, Гірник, Дружківка, Красногорівка, Курахове, Торецьк, Часів Яр, смт Велика Новосілка, села Благодатне, Острівське, Рай-Олександрівка, Соловйове.
Внаслідок ворожих атак пошкоджено 29 цивільних об’єктів: 26 приватних будинків, господарську споруду, складське приміщення, ЛЕП.
З артилерії росіяни обстріляли Курахове, поцілили у дві приватні оселі. Поранено 45-річних чоловіка та жінку.
Ще одна цивільна особа зазнала поранень у Часовому Яру. Також через окупантів травмувалася людина в Райгородку, наступивши на невідомий вибуховий пристрій біля озера.
Крім того, авіабомбу “ФАБ-500” росіяни скинули на Велику Новосілку. У Вугледарі снарядами пошкоджено 9 осель.
По Дружківці російські армійці гатили зі “Смерчів” – пошкоджено приватний будинок. Рай-Олександрівку накрили “Ураганами”, постраждали 7 домівок.
Крім того, сьогодні після опівночі під ударом російських терористів опинився Слов’янськ. Ворог випустив по місту три ракети “С-300”. Пошкоджено підприємство та цивільний автомобіль. Інформації про постраждалих не надходило.
Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Донецькій області від рук російських загарбників загинуло 1 639 осіб, ще 3 922 особи зазнали поранень. Проте, ці дані – без урахування жертв у Маріуполі та Волновасі, адже поки що там неможливо встановити точну кількість постраждалих.
- В Україні триває 525-та доба з початку повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу українські захисники знищили понад 247 тисяч російських окупантів.
- Авіація сил оборони за минулу добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, одного – по командному пункту та одного по – зенітно-ракетному комплексу окупантів.
- У Великій Британії військові готують елітну українську бригаду спецпризначенців для деокупації Криму. Визволити півострів планують до Різдва.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.