Допомога Україні має надійти через «тижні, а не місяці», – конгресмен Адам Сміт
Джерело: Politico
У вівторок, 14 листопада, головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт (штат Вашингтон) заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
Він додав, що Конгресу слід орієнтуватися на листопад або грудень.
“Київ може втриматися, але вони не будуть у такій сильній позиції. Вони опиняться в дуже небезпечному становищі, якщо ми не надамо їм ресурси досить швидко”, – сказав Сміт.
Він також висловив підтримку додаткової допомоги Ізраїлю, Тайваню та Україні, яку президент Джо Байден запросив у пакеті на 106 мільярдів доларів у жовтні.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у зустрічі Ради закордонних справ Європейського Союзу з міністрами оборони країн ЄС у Брюсселі у вівторок, 14 листопада, щоб обговорити захист критичної підводної інфраструктури та важливість подальшої підтримки України.
- Європейський Союз схвалив додаткові 107 мільйонів доларів допомоги Україні та 10,7 мільйона доларів для українських біженців у Молдові.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.