Допомога від народу Польщі ― воїни ГУР отримали черговий гелікоптер-медевак 

Джерело: пресслужба ГУР

Авіапарк Головного управління розвідки Міністерства оборони України поповнився гелікоптером Мі-2 АМ-1 від польських волонтерів.

Призначений для медичної евакуації вертоліт передали завдяки волонтерській ініціативі Zbroimy Ukrainę― благодійну кампанію на підтримку українських Сил безпеки та оборони організували небайдужі громадяни Польщі після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зауважується, що гелікоптер обладнаний сучасним медустаткуванням, що дозволяє надавати допомогу евакуйованим з прифронтових територій прямо в повітрі. Борт Мі-2 може транспортувати трьох легко- або одного важкопораненого.

Бійці ГУР виловили вдячність усім громадянам Польщі, за чиї пожертви був придбаний важливий гелікоптер-медевак, а також організаторам благодійної ініціативи “Озброїмо Україну” журналісту Божинару Пайонку, юристці Христині Потапенко, керівниці “Фонду масових явищ” Надії Мороз-Ольшанській та усім амбасадорам, які підтримали проєкт.

Черговий прояв дружньої підтримки з боку Польщі допоможе врятувати життя наших воїнів та цивільних від варварства московських терористів. Разом ― до перемоги!

Довідка. Zbroimy Ukrainę – це кампанія циклічного збору коштів для забезпечення обладнанням українських військових для захисту України від бандитської агресії Росії. В описі до ініціативи момвиться, що громадяни Польщі можуть безпосередньо озброювати Україну та реально впливати на хід цієї війни.
“Безпечна Україна означає безпечну Польщу та Європу. Якщо Росія виграє війну, вона отримає сили загрожувати іншим країнам Європи. Ми не допустимо цього!” – наголосили волонтери.

  • Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єром Польщі Дональдом Туском оголосив про надання Варшавою нового пакету озброєнь.
  • Криміналісти Національної поліції України отримали від польських поліціянтів 3D-сканер “Z+F Imager 5016”.
  • Українські військові з 44-ї окремої механізованої бригади ЗСУ поінформували про ефективне застосування польських мінометів Rak на фронті. Польща та Україна домовилися про постачання самохідних мінометів навесні 2023 року.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.