Дослідники створили роботизованих комах, які можуть виконувати запилювання

Джерело: Massachusetts Institute of Technologe (MIT)

Дослідники Массачусетського технологічного інституту створили крихітних повітряних роботів, які зможуть виконувати запилення, так сама, як і природні комахи-запильники.

Вчені давно намагались створити штучних запильників, однак вони завжди програвали природним запильникам, зокрема бджолам, які є витривалішими, швидшими та маневренішими.

Надихнувшись цими комахами, дослідники переглянули конструкцію, та створили крихітних роботизованих комах, які маневреніші та довговічніші, порівняно з іншими версіями.

Нові роботизовані комахи можуть зависати у повітрі на близько 1000 секунд, що у 100 разів більше, порівняно з попередніми версіями. Вага цих роботизованих комах менша за вагу скріпки, може літати швидше та виконувати різноманітні акробатичні маневри під час польоту.

Мета нового винаходу – покращити точність та маневреність польоту, водночас мінімізувавши механічне навантаження на вигини його штучних крил. Саме це забезпечує більшу маневреність, витривалість та довший термін використання.

Нові роботизовані комахи також мають багато вільного простору, аби нести крихітні батареї чи датчики, які дозволять їм літати самостійно за межами лабораторії.

Середня скорість польоту нового винаходу 35 см за секунду. Він також може точно відстежувати встановлену траєкторію польоту.

При цьому винахідники визнають, що попри вдосконалення роботизованих комах, вони поки не можуть зрівнятись з реальними комахами.

“Крила бджіл прекрасно контролюються дуже складним набором м’язів. Цей рівень тонких налаштувань справді інтригує нас, але ми поки не змогли його відновити”, – зауважили винахідники.

Зараз винахідники хочуть зрозуміти, наскільки вони зможуть модернізувати свій винахід. Їхня мета – зробити так, аби політ комахи тривав понад 10 000 секунд та покращити точність, щоб роботизована комаха приземлялась у центрі квітки.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.