Дослідження: бактерії, стійкі до антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей до 2050 року

Джерело: CNN

Результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.

Зокрема автори дослідження прогнозують майже 70% зростання смертності через стійкість до протимікробних препаратів із 2025 по 2050 рік. При цьому люди похилого віку будуть у групі найбільшого ризику і стануть основою зростання смертності.

Як пояснили експерти, така стійкість, також відома як СПП, виникає, коли мікроби, такі як бактерії та грибки, розвиваються в такий спосіб, що їх стає складніше вбити існуючими ліками.

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала СПП “одною з головних загроз громадській охороні здоров’я та розвитку в усьому світі”, спричиненою неправильним та надмірним використанням протимікробних препаратів.

Дослідники роками визначали стійкість до протимікробних препаратів як проблему охорони здоров’я. Але це дослідження, проведене в межах проєкту Global Research on Antimicrobial Resistance Project, є першим, в якому аналізуються тенденції СПП у всьому світі та з плином часу.

За словами представників ВООЗ, загроза такої стійкості до протимікробних препаратів не тільки ускладнює лікування поширених інфекцій, а й робить медичні втручання, такі як хіміотерапія та кесарів розтин, ризикованішими.

Дослідники проаналізували 520 мільйонів наборів даних із 204 країн. Використовуючи статистичне моделювання, автори виявили, що з 1990 до 2021 року зафіксовано понад мільйон смертей, пов’язаних із стійкістю до протимікробних препаратів. З того часу кількість смертей від СПП тільки зросла.

При цьому в цей період смертність від СПП знизилася більш ніж на 50% серед дітей віком до 5 років, але зросла більш ніж на 80% серед дорослих у віці 70 років і старших. Прогнозується, що ця тенденція збережеться.

У дослідженні наголошується, що найбільше смертей від СПП буде у таких регіонах, як Південна Азія, Латинська Америка та Карибський басейн, а також у країнах Африки на південь від Сахари.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.