Дослідження: бактерії, стійкі до антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей до 2050 року

Джерело: CNN

Результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.

Зокрема автори дослідження прогнозують майже 70% зростання смертності через стійкість до протимікробних препаратів із 2025 по 2050 рік. При цьому люди похилого віку будуть у групі найбільшого ризику і стануть основою зростання смертності.

Як пояснили експерти, така стійкість, також відома як СПП, виникає, коли мікроби, такі як бактерії та грибки, розвиваються в такий спосіб, що їх стає складніше вбити існуючими ліками.

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала СПП “одною з головних загроз громадській охороні здоров’я та розвитку в усьому світі”, спричиненою неправильним та надмірним використанням протимікробних препаратів.

Дослідники роками визначали стійкість до протимікробних препаратів як проблему охорони здоров’я. Але це дослідження, проведене в межах проєкту Global Research on Antimicrobial Resistance Project, є першим, в якому аналізуються тенденції СПП у всьому світі та з плином часу.

За словами представників ВООЗ, загроза такої стійкості до протимікробних препаратів не тільки ускладнює лікування поширених інфекцій, а й робить медичні втручання, такі як хіміотерапія та кесарів розтин, ризикованішими.

Дослідники проаналізували 520 мільйонів наборів даних із 204 країн. Використовуючи статистичне моделювання, автори виявили, що з 1990 до 2021 року зафіксовано понад мільйон смертей, пов’язаних із стійкістю до протимікробних препаратів. З того часу кількість смертей від СПП тільки зросла.

При цьому в цей період смертність від СПП знизилася більш ніж на 50% серед дітей віком до 5 років, але зросла більш ніж на 80% серед дорослих у віці 70 років і старших. Прогнозується, що ця тенденція збережеться.

У дослідженні наголошується, що найбільше смертей від СПП буде у таких регіонах, як Південна Азія, Латинська Америка та Карибський басейн, а також у країнах Африки на південь від Сахари.

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.

Прикордонники за допомогою дронів відшукали трьох порушників кордону, які два дні блукали в горах, намагаючись потрапити до Румунії. 

Російські війська атакували керованою авіаційною бомбою комунальників міста Куп’янськ на Харківщині. Один з них загинув, за життя іншого борються лікарі.

Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний наголосив, що поки Росія має сили та засоби для війни – сподіватись на повернення всіх окупованих територій не варто.

Правоохоронці затримали курсанта провідного військового інституту України, який виявився агентом ФСБ та допомагав ворогу готувати ракетний удар по об’єктах навчального закладу, де сам навчався.