Довіра до Зеленського і «Слуги народу» демонструє тенденцію до зниження – опитування

Джерело: КМІС

За даними останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) довіра до Президента України Володимира Зеленського та його політичної сили “Слуга народу” має тенденцію до зниження.

В опитування порівняли рейтинг довіри до Зеленського від початку його правління і до травня 2024 року. Відповідно до результатів, у вересні 2019 року Зеленський мав 80% підтримки, тоді як всього 9% не довіряли йому.

Перед початком повномасштабного вторгнення РФ, у лютому 2022 року, Зеленському довіряло вже тільки 37%, тоді як рейтинг недовіри підскочив до 52%.

У травні 2022 року, коли тривав третій місяць повномасштабної війни, його рейтинг знову зріс, до рекордних 90%, а рейтинг недовіри знизився до 7%.

Однак за роки війни рейтинг президента знову почав падати. Зокрема у грудні 2023 року Зеленському висловлювали довіру 77%, у лютому 2024 року 64%, а у травні 2024 року вже 59%. Натомість зростає кількість тих, хто не довіряє президенту – 22%, 35% та 36% відповідно.

Суттєво знизився рейтинг довіри і до партії “Слуга народу”, яка на виборах до парламенту у 2019 році отримала більшість голосів виборців.

Останнє опитування свідчить, що дуже добре або скоріше добре діяльність політсили оцінюють лише 7% українців. Нейтрально партію оцінили 31% опитаних, тоді як більшість – 55% – відповіли, що погано або дуже погано оцінюють діяльність “слуг”.

Водночас у КМІС наголосили, що попри зниження довіри до Зеленського, українці продовжують вважати його легітимним президентом і значна більшість опитаних – 70-80% – проти проведення виборів президента зараз.

“Утім, тенденція до зниження довіри продовжується і, як можна бачити з результатів, основні причини для критики від пересічних українців – не завжди вдала кадрова політика і рішення та питання справедливості (зокрема, у формі боротьби з корупцією та справедливого тягаря війни для всіх). Наразі можна спостерігати, що українці більше зосереджуються на критиці “команди”, а не самого Президента (зокрема, як можна бачити, якщо сам Президент має досить високу довіру, то його партія – ні). Проте тренд зниження довіри вказує, що вже відбувається “перенесення негативу” і на самого Президента”, – мовиться у звіті.

Опитування проводилось упродовж 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитано 1002 респонденти зі всіх підконтрольних Україні регіонів.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.